Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

LT-RU-2-081 „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“

2020 metų balandžio 15 dieną pasirašyta bendradarbiavimo sutartis Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose tarp VšĮ Šilalės rajono ligoninės ir Baltijsko centrinės rajono ligoninės (Kaliningradas).

Projekto Nr. LT-RU-2-081

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020-06-05 – 2022-06-04

Projekto tikslas:  pagerinti atkuriamojo gydymo paslaugų kokybę ir padidinti gyventojų, kuriems bus suteiktas atkuriamasis gydymas ir reabilitacija, skaičių tiek Baltijske, tiek Šilalėje.

Projekto įgyvendinimo metu VšĮ Šilalės rajono ligoninė:

  1. Pirks 68 vienetus medicininės įrangos;
  2. Modernizuos reabilitacijos paslaugų teikimo patalpas;
  3. Įrengs privažiavimo takus žmonėms su negalia;
  4. Sutvarkys privažiavimo kelius ligoninės pacientams;
  5. Perkvalifikuos ir kels medicinos personalo kvalifikacijos lygį;
  6. Bus organizuojami renginiai, skirti visuomenės sveikatos gyvensenos prevencijai bei populiarinimui.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo  per sieną programą. Bendra tarptautinio projekto vertė viršija 1 mln. eurų., trukmė 24 mėn.

Ši informacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik VšĮ Šilalės rajono ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė http://eni-cbc.eu/lr/lt/
„EuropeAid“ interneto svetainė https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_en

   

 VšĮ Šilalės rajono ir Kaliningrado srities valstybinė biudžetinė įstaiga Baltijsko centrinė rajono ligoninės dalyvauja bendrame projekte „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“, kuris bus įgyvendintas per artimiausius 24 mėnesius. Jo metu Šilalės rajono ligoninėje bus atnaujintas fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, atnaujinta aparatūra, įrengta vertikali vonia, nutiesti takai neįgaliesiems, pagerintos darbo sąlygos darbuotojams. Vienas iš projekto tikslų - šviesti žmones, kad reikia rūpintis savo sveikata, todėl rugsėjo 26 d. Šilalės rajono Žemdirbių šventėje ligoninės specialistai renginio dalyviams suteikė galimybę pasitikrinti savo sveikatą ir atsakė į visus rūpimus klausimus. Artimiausiu metu tokios akcijos vyks ir kitose miesto vietose.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės direktorius

 Antanas Damulis

Spalio 1-2 dienomis nuotoliniu būdu vyko konferencija „Socialiai reikšmingų ligų gydymo ir reabilitacijos pažangiosios technologijos“ tarp Baltisko ir Šilalės. Jos metu gydytojai, medicinos darbuotojai, psichologai skaitė pranešimus įvairiomis temomis.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės reabilitologas Rytis Butkus skaitė pranešimą pavadinimu „Reabilitacijos vystymas – būtina medicinos dalis“, o psichologė Inna Viršilienė – „Būtini veiksniai užtikrinantys žmogaus gyvenimo kokybę“.

Konferencijos metu VšĮ Šilalės rajono ligoninės salėje dalyvavo 16 įstaigos darbuotojų.

  

Vykdant Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą LT-RU-081 „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ yra numatyti renginiai skirti visuomenės sveikos gyvensenos prevencijai ir populiarinimui.

Lapkričio 14 d. visas pasaulis minėjo Pasaulinę diabeto dieną. Diabetas lėtinė, sunki ir brangiai kainuojanti liga, sukelianti sunkias komplikacijas, daranti žalą šeimoms, valstybėms ir visam pasauliui.

Nors COVID-19  karantinas apribojo daryti  gausesnius susitikimus. Su diabetinės pėdos kabineto, slaugytoja diabetologe, organizavome „sveikatos postą“ kuriame buvo matuojamas gliukozės kiekis kraujyje, aiškinami  sergančiųjų cukriniu diabetu mitybos terapijos principai, siekiant skleisti kuo plačiau informaciją  apie mitybą sergant ne tik cukriniu diabetu bet ir kovojant su antsvoriu, arterinės hipertenzijos padariniais.

Nuosekli ir nuolatinė mitybos terapija, gyvensenos keitimas ir naujų mitybos įpročių formavimas, sumažinus greitai įsisavinamų ir didelio glikemijos indekso angliavandenių kiekį maiste, ribojant perdirbtus maisto produktus, valgant namuose pagamintą maistą ir pasirenkant tinkamas angliavandenių, riebalų ir baltymų porcijas, bei individualų sveikos mitybos modelį yra veiksmingas būdas kontroliuoti glikemijos svyravimus, ypač glikemiją po valgio, koreguoti svorį ir mažinti širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnius. Toks mitybos modelis, kuris būtų lankstus, atitiktų lūkesčius, galimybes, maisto pasirinkimą, padėtų ilgiau išlaikyti pasirinktą mitybos režimą, kad veiksmingiau gerėtų sveikata ir gyvenimo kokybė.

 

 

Veronika Kozlovienė

VšĮ Šilalės rajono ligoninės slaugos administratorė

2020 m. gruodžio 8 d. VšĮ Šilalės rajono ligoninėje buvo pasirašyta statybos rangos sutartis su UAB „Minestas“, kuri statybos darbus pradės ateinančių metų sausio 4 d..

Sutartyje numatomas darbų terminas – 10 mėnesių, per kuriuos bus atnaujintas Šilalės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, įrengta vertikali vonia – baseinas.

 

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo įgyvendinimo II etapą.

Vyksta susitikimai su visuomene propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą. Vienas iš susitikimų, internetinėje Teams platformoje, įvyko vasario 23 d. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje. Minint Pasaulinę su vėžiu dieną, paskaitą „Onkologija: profilaktika ir gydymas“ skaitė Šilalės rajono ligoninės gydytojas geriatras Aly Abau Amra ir projekto medicinos vadybininkė Sandra Sodytė. Paskaitos pabaigoje organizuota viktorina. Į klausimus atsakę moksleiviai buvo apdovanoti suvenyrais. Paskaitose dalyvavo 22 III gimnazijos klasės ir 16 IV gimnazijos klasės  moksleivių.

Plakatai ir lankstinukai perduoti gimnazijos administracijai, kurie pasibaigus karantino laikotarpiui bus išdalinti moksleiviams.

      

Veronika Kozlovienė,

VšĮ Šilalės rajono ligoninė Slaugos administratorė

Vykdant Lietuvos – Rusijos bendradarbiavimo per sieną Programos projektą LT-RU-2-081 „ -Medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ skaitomos paskaitos, susijusios su ligomis, turinčiomis didžiausią įtaką mirtingumui Rusijos federacijoje ir Lietuvoje, taip pat sveikos gyvensenos propagavimu.

 Projekto medicinos vadybininkė Sandra Sodytė kartu su vaikų ligų gydytoja gastroenterologe  Julija Ožemlauskiene š.m. kovo 24 d., skaitė paskaitą „Viršsvoris ir nutukimas“  Šilalės rajono Kvėdarnos    K. Jauniaus  gimnazijos moksleiviams. Paskaitoje dalyvavo 2 grupės -  40 moksleivių. Gydytoja pasitelkusi vaizdines priemones, išsamiai papasakojo apie nesveiką mitybą ir mažą fizinį aktyvumą -  pagrindinius rizikos faktorius visame pasaulyje, pateikė praktines sveikos mitybos rekomendacijas.

Baigiant paskaitą, gydytoja pateikė  vieną dažniausiai cituojamų Vinstono Čerčilio posakių: „ Sėkmė – tai žingsniavimas nuo vienos nesėkmės prie kitos, neprarandant entuziazmo“. Vinstonas Čerčilis pabrėžė, kad svarbu užbaigti kiekvieną, net ir patį mažiausią, darbą ir nepasiduoti, jei ne viskas pasiseka iš pirmo karto. Vertinga kiekvieną nesėkmę priimti kaip gyvenimo siunčiamą pamoką ir judėti toliau savų tikslų link.

Pasibaigus paskaitai, buvo suorganizuota viktorina. Teisingai atsakiusieji  į viktorinos klausimus buvo apdovanoti projekto prizais, moksleiviams įteikti plakatai   ir lankstinukai.

 

   

Vykdant Lietuvos – Rusijos bendradarbiavimo per sieną Programos projektą LT-RU-2-081 „Medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuos“ projekto partnerė Baltijsko ligoninė suorganizavo tarptautinį mokomąjį - seminarą tema „Nauji metodai ir metodikos reabilitacijoje“ bei vedė paskaitas apie magneto, elektroterapiją, smūginės bangos terapiją, šalčioterapiją terapiją  ir kt. Baltijsko federalinio Imanuelio Kanto universiteto aukščiausios kvalifikacijos dėstytoja Natalija Vasiljevna Pėčėrnaja skaitė paskaitas įvairiomis temomis.

Nuotoliniu būdu paskaitoje dalyvavo Šilalės ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojai: gydytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutė, fizioterapijos specialistės. Seminaras truko dvi dienas (balandžio 22-23 d.). Dalyviai įvertino seminarą ir pildė anketas. Taip pat, dalyviams buvo išduoti tarptautiniai sertifikatai.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

   

 

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo II-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene, propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą.

Balandžio 27 d. Šilalės savivaldybės bibliotekos ir Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ darbuotojai nuotoliniu būdu dalyvavo paskaitoje „Sveikos mitybos principai“, kurią skaitė gydytoja psichologė – psichoterapeutė Inna Viršilienė. Paskaitos pabaigoje medicinos vadybininkė Sandra Sodytė suorganizavo  viktoriną. Teisingai atsakiusiems į užduotus klausimus buvo skirti suvenyrai, kurie kartu su plakatais ir lankstinukais perduoti į įstaigas. Paskaitose dalyvavo 48 darbuotojai.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

  

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo II-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą.

Balandžio 27 d. prie pirminės sveikatos priežiūros centro, UAB „Šeimos praktika“ ir UAB „Medicina practica“ įėjimo buvo įrengtas „Sveikatos postas“, kuriame fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojos pacientams buvo  matuojamas kraujo spaudimas, ūgs, svoris, bei teikė informaciją apie mūsų ligoninėje  įgyvendinamą tarptautinį projektą. Taip pat, buvo dalinami lankstinukai apie sveiką gyvenimo būdą, ligų profilaktiką, viršsvorio reguliavimą.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

  

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo II-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene, propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą. 

Gegužės 19 d. aikštėje prie Šilalės rajono savivaldybės pastato iš tolo matomas  užrašas „Sveikatos postas“ ir mėlynais chalatais apsirengę medikai,  skatino praeivius prieiti arčiau, sužinoti kraujo spaudimą,  kraujo prisotinimą deguonimi, pasidomėti apie įgyvendinamą projektą. Tuo labiau, kad šalia – skverelyje baltavo palapinės, vyko prekeivių mugė.

Informacija apie vykdomą medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą Baltijsko ir Šilalės miestuose su praeiviais dalinosi projekto techninis vadovas A.Motuzas ir projekto medicinos vadybininkė S. Sodytė.

Įpusėjus rekonstravimo darbams patalpose, kuriose bus teikiamos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos: naujai įrengti vandens procedūrų kabinetai, montuojama povandeninio masažo vonia, purvo-parafino paruošimo įrenginys. Fizioterapijos kabinetai pasipildys naujai įsigytais, šiuolaikiniais fizioterapijos aparatais. Tai reiškia, kad ligoninės darbuotojai pacientams galės suteikti kokybiškas medicinines paslaugas modernia medicinine įranga  atnaujintose patalpose.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

  

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo II-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene, propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą. 

Š.m. gegužės 20 d. projekto darbo grupė organizavo susitikimus su Šilalės rajono Žadeikių ir Traksėdžio  kaimo bendruomenėmis.

 Susitikimas su Žadeikių seniūnijos  žmonėmis vyko 10 val. bendruomenės namuose į kuriuos šiltai pakvietė Žadeikių seniūnas Faustas Meiženis. Susirinkusiems 17 klausytojų psichologė-psichoterapeutė Inna Viršilienė skaitė paskaitą „Žalingų įpročių atsisakymas“.  Pasitelkusi vaizdines priemones, psichologė papasakojo, kaip  padėti žmogui, įsiraizgiusiam į priklausomybės pinkles.

Šilalės rajono Traksėdžio seniūnijoje paskaita vyko 14 val.,  dalyvavo 25 klausytojai, lektorė Inna Viršilienė  skaitė tą pačią paskaitą „Žalingų įpročių atsisakymas“. Klausytojai uždavė papildomus klausimus, kaip elgtis tėvams kai vaikas priklausomas nuo kompiuterio, kaip įžvelgti pirmuosius priklausomybių žalingiems įpročiams simptomus. Abiejų paskaitų pabaigoje buvo suorganizuota  viktorina. Teisingai atsakiusieji  į viktorinos klausimus buvo apdovanoti projekto prizais.

Taip pat, prizų buvo dalinami lankstinukai,-  informuojantys apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų profilaktiką ir gydymą.

 

                                                                                                            Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

    

 

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninėje įgyvendina 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo  per sieną programos projektą LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“.

Baigėsi II-asis įgyvendinimo etapas. Per šį etapą susitikimai vyko nuotoliniu būdu „Teams“ platformoje su Šilalės Simono Gaudėšiaus, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijų III-IV klasių moksleiviais. Geriatras Aly Abou Amra ir gydytoja gastroenterologė Julija Ožemliauskienė skaitė paskaitas „Onkologija: reabilitacija ir profilaktika“ ir „Viršsvoris ir nutukimas“.  Nuotoliniu būdu paskaitų klausėsi ir Šilalės savivaldybės bibliotekos, Šilalės lopšelio/darželio „Žiogelis“ darbuotojai ir tėveliai. Jiems paskaitą „Sveikos mitybos principai“ skaitė gydytoja psichologė-psichoterapeutė Inna Viršilienė.

Gegužės pradžioje, kuomet buvo atlaisvintas karantinas,   Šilalės rajono seniūnijų Žadeikių ir Traksėdžio gyventojams paskaitą „Žalingų įpročių atsisakymas“ gyvai skaitė gydytoja psichologė - psichoterapeutė Inna Viršilienė.

Visos paskaitos buvo užbaigiamos viktorinomis, kurių metu teisingai atsakiusieji buvo apdovanojami prizais: žingsniamačiais, sporto dienos aktyvumo apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisais (nuotoliniu būdu vykusių paskaitų prizai, plakatai ir lankstinukai buvo perduodami įstaigų administracijai).

Šilalės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojai nuotoliniu būdu dalyvavo projekto partnerių, Baltijsko centrinės ligoninės organizuojamame dviejų dienų seminare „Nauji metodai reabilitacijoje“. Darbuotojams buvo išduoti sertifikatai.

Taip pat per šį etapą buvo  suorganizuoti du „Sveikatos postai“, kuriuose  praeiviams buvo suteikta informacija apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų profilaktiką ir gydymą, turinčias didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje. Lankytojams dalijami lankstinukai,  atliekami gyvybinių funkcijų rodiklių tyrimai: arterinio kraujo spaudimas (AKS) matavimas, arterinio kraujo įsotinimo deguonimi nustatymas, kūno temperatūros matavimas, atliekami antropometriniai matavimai.

Darbo grupės atstovai teikė informaciją apie vykdomus projekto renovacijos darbus patalpose, numatomą įsigyti modernią, šiuolaikinę medicininę įrangą, dėl kurios ligoninės darbuotojai pacientams galės suteikti kokybiškas medicinines paslaugas.

 

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo III-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene, propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą.

Š.m. birželio 29 d. projekto darbo grupė organizavo paskaitą „Fizinis aktyvumas“  su Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungos dalyviais ir Šilalės rajono socialinių paslaugų namų gyventojais bei darbuotojais.

Paskaita „Fizinis aktyvumas“ su Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungos dalyviais vyko 10 val. įstaigos konferencijų salėje, dalyvavo 17 dalyvių. Paskaita su Šilalės rajono socialinių paslaugų namų gyventojais ir darbuotojais vyko 11 val., stadione.

Paskaitą vedė kineziterapeutė Reda Vaškienė. Pradžioje kineziterapeutė apibūdino fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos svarbą, kuri stiprina ir tobulina organizmo rezervines galimybes, padeda žmogui išlikti sveikam, žvaliam, energingam nepaisant amžiaus, lyties ir fizinių galimybių. Po to visi dalyviai buvo skatinami pasimankštinti.  Paskaitos pabaigoje aktyviausieji buvo apdovanoti projekto prizais.

Taip pat, buvo dalinami lankstinukai, kurie gyventojams suteikė naudingų žinių apie fizinį aktyvumą, sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų profilaktiką ir gydymą.

 

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė 

    

   

 

Įgyvendinant Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ III – ąjį etapą, toliau organizuojami susitikimai su gyventojais.

Liepos 14 d. Šilalės rajono Laukuvos miestelio gyventojai turėjo progos apsilankyti prie turgelio įrengtame „Sveikatos poste“, kuriame ligoninės medikai teikė  informaciją apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų  turinčių didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje, profilaktiką ir gydymą, taip pat dalino lankstinukus. Norintiesiems  buvo atliekami gyvybinių funkcijų rodiklių tyrimai: arterinio kraujo spaudimo (AKS) matavimas, arterinio kraujo įsotinimo deguonimi nustatymas, kūno temperatūros matavimas, atliekami antropometriniai matavimai.

Darbo grupės atstovai teikė informaciją apie vykdomus projekto renovacinius remonto darbus patalpose, numatomą įsigyti modernią, šiuolaikinę medicininę įrangą, dėl to pacientams, ligoninės darbuotojai galės suteikti kokybiškas medicinines paslaugas.

 

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

    

 

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“  III-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Rugsėjo 28 d. Šilalės rajono savivaldybės kultūros centre, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilalės rajono bendrijos  nariai turėjo progos klausytis psichologės-psichiatrės Innos Viršilienės paskaitos apie „Arterinę hipertenzija“ tema „Arterinė hipertenzija, jos pasekmės ir profilaktika“. Susitikimo metu buvo kalbama apie arterinės hipertenzijos simptomus ir kai simptomai nepasireiškia, kaip teisingai išmatuoti  kraujo spaudimą, kokia arterinės hipertenzijos profilaktika. Paskaitos metu Į klausimus, kuriuos teikė klausytojai, gydytoja atsakė išsamiai nurodydamas išeitis ir pasekmes.

Paskaita baigėsi klausimų viktorina, kurios metu teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais: žingsniamačiais, sporto - dienos aktyvumo apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisais.

Plakatai „Arterinė hipertenzija, jos pasekmės ir profilaktika“ perduoti bendrijos pirmininkei, lankstinukai, kuriuose informacija apie ligų profilaktiką ir gydymą  išdalinti dalyviams.

  Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

   

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“  III-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Spalio 4 d. Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro lankytojai ir į repeticijas ateinantys saviveiklininkai turėjo progą sudalyvauti „Sveikatos poste“. Centro vestibiulyje ryškus  stendas informavo apie vykdomą projektą ir medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą Baltijsko ir Šilalės miestuose. Ligoninės medikai teikė informaciją apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų turinčių didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje. Projekto darbo grupės atstovai informavo apie vykdomus projekto renovacijos remonto atliktus darbus patalpose, nupirktą medicininę įrangą, dėl ko pacientams, ligoninės darbuotojai galės suteikti kokybiškas medicinines reabilitacijos paslaugas.

Poste dalinami lankstinukai su informacija apie ligų profilaktiką ir gydymą. Norintiems atliekami gyvybinių funkcijų tyrimų rodikliai: arterinio kraujo spaudimo (AKS) matavimas, arterinio kraujo įsotinimo deguonimi nustatymas , kūno temperatūros matavimas, atliekami antropometriniai matavimai.

Projekto asistentė

 Veronika Kozlovienė

    

Vykdant Lietuvos  - Rusijos bendradarbiavimo per sieną Programos projektą LT-RU-2-081 „Medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“, Projekto partnerė Šilalės ligoninė pravedė tarptautinį mokomąjį – seminarą tema „Ūminių smegenų kraujotakos sutrikimų ir arterinės hipertenzijos diagnostika, profilaktika, reabilitacija“ .

Spalio 21 d. 10 val., seminaro dalyvius pasveikino ir įžanginį žodį tarė projekto koordinatorė Jakaterina Gurinovič  ir Šilalės ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Jolanta Milišiūnienė.  Ji ir  pristatė lektorę Inna Viršilienę, turinčią sveikatos vadybos ir sveikatos psichologijos magistro laipsnį, lektorė taip pat yra sertifikuota klinikinė psichologė Europoje, sąmoningumu pagrįstų psichologinių intervencijų mokytoja, sertifikuota motyvacinių intervalų trenerė (MINT), turinti -  Lietuvos medicinos mokslų universiteto Neurologijos institute įgijo kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutės kvalifikaciją, yra licencijuotos medicinos klinikos direktoriaus pavaduotoja gydymui ir pacientų priežiūrai organizuoti, turinti - 24 metų patirtį psichikos sveikatos priežiūros srityje.

Paskaitose didelis dėmesys buvo skirtas ūmaus smegenų insulto rizikos faktoriams, jų profilaktikai, ligos diagnostikai. Taip pat kompleksinei reabilitacijai po insulto: tiek fizinei tiek  psichologinei. Lektorė pateikė daug naudingos ir įdomios informacijos apie psichologinę paciento reabilitacijos svarbą psichoemocine būsena. Temos buvo informatyvios, aiškiai suprantamos, naudingos gydytojams ir slaugytojoms Baltijsko ir Šilalės ligoninėse.

Praktiniams užsiėmimams buvo panaudota filmuota medžiaga.

Nuotolinių būdu paskaitoje dalyvavo Šilalės ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojai: gydytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutė, fizioterapijos bendrosios praktikos specialistės.  Dalyviams išdalinti sertifikatai.

Siekdami pagerinti mokymo renginių kokybę vykdant projektą LT-RU-2-081, taip pat išanalizuoti gautą informaciją, kad ja būtų galima pasinaudoti galutinėje projekto brošiūroje buvo prašoma užpildyti klausimyną ir teikti pasiūlymus, kurie prisidės prie seminaro kokybės gerinimo..

          Seminaras truko dvi dienas (spalio 21-22 d.d.).

Parengė

Projekto asistentė

Veronika Kozlovienė

  

 

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“  III-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Spalio 29 d. 10.00 val. Šilalės rajono Laukuvos kultūros namų bibliotekoje ir 14,00 val. Laukuvos seniūnijoje, rinkosi  Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilalės rajono Laukuvos bendrijos  nariai ir miestelio gyventojai  klausytis psichologės-psichoterapeutė Innos Viršilienės paskaitos „Ūmūs smegenų kraujotakos sutrikimai“. Paskaitoje didelis dėmesys buvo skirtas ūmaus smegenų insulto rizikos faktoriams, jų profilaktikai, ligos diagnostikai, taip pat kompleksinei fizinei ir psichologinei reabilitacijai po insulto. Lektorė pateikė daug naudingos ir įdomios informacijos apie pirmuosius insulto požymius, psichologinę paciento reabilitacijos svarbą psichoemocinei būsenai, atsakė į klausytojų klausimus.

Paskaita baigėsi klausimų viktorina, kurios metu teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais: žingsniamačiais, sporto - dienos aktyvumo apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisais.

Plakatai „Ūmus smegenų kraujotakos sutrikimas, reabilitacija“ perduoti Laukuvos bendrijos pirmininkei, lankstinukai, kuruose išsami informacija apie ligų profilaktiką ir gydymą  išdalinti dalyviams.

Parengė

                                                                                                  Projekto asistentė

                                                                                                Veronika Kozlovienė

    

 

 

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“  III-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Lapkričio 11 d. iš ryto VšĮ Šilalės rajono ligoninės salėje vyko susitikimas su Šilalės rajono sergančiųjų cukriniu diabetu klubo nariais ir miesto gyventojais o po pietų paskaitos laukė UAB „Andoka“ medicinos klinikos lankytojai. Šio susitikimo tema - “Cukrinis diabetas“.  Apie - „Cukrinį diabetą ir jo  profilaktiką“ skaitė lektorė psichologė – psichiatrė Inna Viršilienė. Ji akcentavo, kad labai svarbu mokytis valdyti šią ligą ir pabrėžė komplikacijų prevencijos svarbą. Jų galima išvengti sureguliavus glikemijos kiekį dieta, fiziniu aktyvumu ir vaistais. Šiandien diabeto gydymo medikamentų įvairovė leidžia individualiai parinkti diabeto gydymą kiekvienam, o tai padeda pasiekti glikemijos kontrolės tikslų ir gerai jaustis.

Paskaita baigėsi klausimų viktorina, kurios metu teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais: žingsniamačiais, sporto - dienos aktyvumo apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisais.

Plakatai „Cukrinis diabetas ir jo profilaktika“ perduoti klubo pirmininkei ir klinikos direktoriui. Lankstinukai, kuruose informacija apie ligų profilaktiką ir gydymą  išdalinti dalyviams.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

   

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ baigia III-ąjį įgyvendinimo etapą.

Įgyvendinant trečiojo etapo programą susitikimai su gyventojais vyko bendraujant gyvai. Tema „Žalingų įpročių atsisakymas“ pravesta  Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungos Šilalės skyriaus nariams ir Socialinių paslaugų namų darbuotojams.  Ją vedė kineziterapeutė Reda Vaškienė, kuri kalbėjo apie „Fizinį aktyvumą“ jo svarbą sveikoje gyvensenoje. Gydytoja psichologė-psichoterapeutė Inna Viršilienė  skaitė paskaitas Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“  Šilalės rajono bendrijos nariams apie „Arterinę hipertenziją“, Laukuvos gyventojams apie  „Ūmius smegenų kraujotakos sutrikimus“. Šilalės rajono sergančiųjų cukriniu diabetu klubo nariams ir UAB medicinos klinikos „Andoka“ lankytojams buvo pasakojama apie „Cukrinį diabetą“. Paskaitos pasibaigdavo viktorinomis, kurių  metu teisingai atsakiusieji buvo apdovanojami prizais: žingsniamačiais, sporto - dienos aktyvumo apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisais, išdalinami lankstinukai su trumpa temos  informacija, plakatai  perduodami įstaigų, klubų  vadovams.

Šiame etape, spalio mėn. 21-22 d. VšĮ Šilalės rajono ligoninė organizavo dviejų dienų tarptautinį - mokomąjį seminarą „Ūminių  smegenų kraujotakos sutrikimų ir arterinės hipertenzijos diagnostika, profilaktika, reabilitacija“. Seminaras vyko nuotoliniu būdu, kuriame dalyvavo ir projekto partneriai, ligoninės gydytojai, fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojai. Dalyviams išduoti sertifikatai.

Šilalės savivaldybės  kultūros centre ir Laukuvos miestelyje buvo organizuojami „Sveikatos postai“, kuriuose  dalyviams suteikta informacija apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų turinčių didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje, profilaktiką ir gydymą. Lankytojams išdalinti lankstinukai.  Postuose buvo atliekami gyvybinių funkcijų rodiklių tyrimai: arterinio kraujo spaudimas (AKS), arterinio kraujo įsotinimo deguonimi nustatymas, kūno temperatūros matavimas, atliekami antropometriniai matavimai. Darbo grupės atstovai teikė informaciją apie vykdomus projekto renovacinius remonto darbus patalpose, numatomą įsigyti modernią, šiuolaikinę medicininę įrangą tikslu - pagerinti ambulatorinių reabilitacijos paslaugų efektyvumą, kokybę ir prieinamumą Šilalės rajono ir kitų Lietuvos vietovių gyventojams, sukurti geras sąlygas darbuotojams.

 

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradeda IV -ąjį  etapą ir toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Gruodžio mėn. 8 d. susitikimą organizavome su Šilalės rajono Laukuvos  Norberto Vėliaus gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviais. Paskaitos tema „ŽIV/AIDS galimi užsikrėtimo keliai, AIDS profilaktika“. Susitikimą vedė projekto medicinos vadybininkė Sandra Sodytė. Paskaitą skaitė lektorė psichologė – psichoterapeutė Inna Viršilienė, kuri moksleivius ir supažindino su ŽIV –  imunodeficito viruso, sukeliančio AIDS ir  pasireiškiančio infekcijomis, navikais ir kitomis ligomis, pasekmėmis. Prabėga ne vieneri metai, kol išryškėja  ŽIV infekcijos simptomai, kurie atakuoja žmogaus imuninę sistemą, kurios paskirtis apsaugoto žmogų nuo infekcijų.

Paskaita labai sudomino moksleivius, buvo užduota daug klausimų. Viktorinos  metu teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais: žingsniamačiais, sporto - dienos aktyvumo apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisais.

Plakatai „ŽIV ir AIDS profilaktika: galimi užsikrėtimo keliai“ perduoti Laukuvos Norberto  Vėliaus gimnazijos  direktoriaus pavaduotojai. Lankstinukai, kuriuose informacija apie ligų profilaktiką ir gydymą  išdalinti moksleiviams.

Projekto asistentė 

Veronika Kozlovienė

    

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradeda IV -ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

2021 m. gruodžio mėn. 29 d. Šilalės rajono ligoninės reabilitacijos skyriuje vyko atvirų durų diena, kurios metu buvo pristatytas vykdomas, Europos sąjungos finansuojamas projektas, ,,Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose''. Su visiškai naujomis fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugų teikimo galimybėmis, supažindino padalinio vadovas gydytojas Rytis Butkus. Apie projekto vykdymą papasakojo projekto koordinatorius Alfonsas Motuzas. Kaip pagerės teikiamų fizinės medicinos paslaugų kokybė ir įvairovė domėjosi atvykę savivaldybės vadovai, Tarybos sveikatos komiteto nariai, kolegos dirbantys kitose rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose .

Dalyvavusiems atvirų durų dienoje buvo išdalinti projekto lėšomis įsigyti suvenyrai: žingsniamačiai, sporto - dienos aktyvumo apyrankės, išmanieji laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisai, lankstinukai ir plakatai informuojantys apie ligų profilaktiką ir gydymą.

                                                     Projekto asistentė

Veronika Kozlovienė

        

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradeda IV -ąjį  etapą.

Š. m. sausio 20 d. projekto vykdomoji grupė ir reabilitacijos darbuotojai pagal studijų vizito programą lankėsi reabilitacijos įstaigose: Palangos reabilitacijos ligoninėje, Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“. Aplankėme Šakių bei Jurbarko ligoninių reabilitacijos skyrius.

 Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“, direktoriaus pavaduotojas reabilitacijai gyd. Antanas Šatas supažindino su  reabilitacijos skyrius teikiamomis paslaugomis sergantiems judėjimo-atramos aparato pažeidimų, endokrinologinėmis, inkstų, ginekologinėmis, virškinimo ir kraujotakos sistemų ligomis. Tarptautinio projekto įgyvendinimo metu centro infrastruktūrą pritaikytą neįgaliesiems, įsigytą inovatyvią  fizinės medicinos, hidroterapijos bei kitą medicininę reabilitacijos įrangą.

Apsilankius Palangos reabilitacijos ligoninėje mus pasitiko Slaugos administratorė Laimutė Srėbalienė. Ji aprodė kabinetuose turimą reabilitacijos  įrangą,  apibudino ligoninės veiklą, teikiamas  įvairias gydymo, reabilitacijos paslaugas. Ypač sunkių ligonių po stuburo traumų, galvos ir nugaros smegenų insultų, nervų sistemos, kvėpavimo sistemos ligų, judėjimo-atramos aparato pažeidimų reabilitacija. Ligoninėje  atliekamos gydomosios, procedūros: fizioterapija, balneoterapija, peloterapija, povandeninis masažas, haloterapija, medikamentinis gydymas, dietoterapija, kineziterapija: salėje, vandenyje, mechanoterapija, ergoterapija, logopedo konsultacijos, masažas, psichoterapija, fizioterapinės procedūros: raumenų elektrostimuliacija, TENS, parafino bei purvo aplikacijos, kt., vandens terapija, šviesos terapija, refleksoterapija, lazerio terapija.

VšĮ Jurbarko ligoninės ir VšĮ Šakių ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuose atliekamos šiuolaikinės procedūros.

Mokomojo seminaro metu, sausio 25 d.,15 val., nuotoliniu būdu, kuriame dalyvavo ir projekto partneriai - Baltijsko ligoninė, buvo teikiama trumpa ataskaita apie apsilankymus reabilitacijos įstaigose Lietuvoje ir Kaliningrado srityje. Pasidalinta apie gydymo proceso organizavimo modelius, naudojamus reabilitacijos metodus.  Gydytojas reabilitologas Rytis Butkus pristatė  reabilitacijos gydymo sistemą Lietuvoje. Lektorė Inna Viršilienė komentavo  mokomojo vizito metu  nufotografuotus  vaizdus iš lankytų įstaigų.

                                                     Projekto asistentė

Veronika Kozlovienė

       

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendindama  projekto  2-081 „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programą“ IV-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

 Projekto darbo grupė, gegužės 11 d., 10.00 val., prie Šilalės rajono savivaldybės organizavo „Sveikatos postą“. Lankytojams buvo teikiama informacija apie IV-ojo etapo įgyvendinamą projektą pagal medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą  Šilalės mieste.

 Projekto darbo grupės atstovai informavo, apie Šilalės rajono ligoninėje modernizuotas reabilitacijos paslaugų patalpas,  įrengtą privažiavimą žmonėms su negalia, sutvarkytus privažiavimo kelius ligoninės pacientams. Įsigytą medicininę įrangą, kuri būtina kokybiškam ir savalaikiam asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimui, kineziterapijos, masažo, ergo terapijos procedūroms. Perkvalifikuotas medicinos personalo kvalifikacijos lygis. Projekto įgyvendinimas pagerino personalui darbo sąlygas, o pacientams - teikiamos kokybiškos paslaugos.

 Susitikimo metu kalbėta  apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligas, turinčias didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje. „Sveikatos poste“ norintys  tikrinosi arterinio kraujo spaudimą (AKS), arterinio kraujo įsotinimą deguonimi.

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos. Šilalės rajono ligoninės biudžetas projekte – 653 550,50 EUR, iš jų 588 195,45 EUR finansuojama Europos Sąjungos.

 

 

                                                      Projekto asistentė   

                                                                  Veronika Kozlovienė

 

      

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendindama  projekto  2-081 „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programą“ IV-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Projekto darbo grupė, gegužės 19 d., 10.00 val., prie prekybos centro Maxima organizavo „Sveikatos postą“. Lankytojams buvo teikiama informacija apie IV-ojo etapo įgyvendinamą projektą pagal medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą  Šilalės mieste.

Projekto darbo grupės atstovai informavo, kad projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę, ir finansuojamas Europos Sąjungos. Šilalės rajono ligoninės biudžetas projekte buvo 653 550,50 EUR, iš jų 588 195,45 EUR finansuojama Europos Sąjungos. Projekte modernizuotos reabilitacijos paslaugų patalpos,  įrengtas privažiavimas žmonėms su negalia, sutvarkyti privažiavimo keliai ligoninės pacientams. Įsigyta   medicininė įranga, kuri būtina kokybiškam ir savalaikiam asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimui, kineziterapijos, masažo, ergo terapijos kabinetuose. Patobulintas medicinos personalo kvalifikacijos lygis. Projekto įgyvendinimas pagerino personalui darbo sąlygas, o pacientams - teikiamos kokybiškos paslaugos.

Susitikimo metu kalbėta  apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligas, turinčias didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje. „Sveikatos poste“ norintys  tikrinosi arterinio kraujo spaudimą (AKS), arterinio kraujo įsotinimą deguonimi.

                                               Projekto asistentė

Veronika Kozlovienė

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendindama  projekto  2-081 „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programą“ IV-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Projekto darbo grupė, gegužės 26 d., 13,00 val., VšĮ Šilalės rajono ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje  organizavo  „Atvirų durų dieną“.  Buvo teikiama informacija apie projektą, kurį sudaro du tarpusavyje susiję moduliai – fizinės medicinos bei reabilitacijos paslaugų gerinimo priemonės ir infrastruktūros šioms paslaugoms teikti sutvarkymas. Gydytojas reabilitologas informavo, apie paslaugų prieinamumą medicininei reabilitacijai, o medicinos personalas pristatė naujos įrangos gydomuosius privalomumus.

Lankytojai teigiamai įvertino prie pagrindinio įėjimo įrengta šiuolaikiška neįgaliųjų rampa, sutvarkytais privažiavimo keliais ir aikštele prie reabilitacijos skyriaus (bendras plotas 1038m2), atnaujintomis Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus patalpomis (plotas 616,8m2), įsigytais 24 vienetais medicininės įrangos, naujomis kušetėmis fizioterapijoje, masažo stalais. Projekto darbo grupės atstovai informavo, kad projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę, ir finansuojamas Europos Sąjungos. Šilalės rajono ligoninės biudžetas projekte buvo 653 550,50 EUR, iš jų 588 195,45 EUR finansuojama Europos Sąjungos. Renginiu domėjosi kaimų ir miesto gyventojai, gimnazijos moksleiviai, privačių įstaigų medikai. Gydytojas reabilitologas informavo, apie paslaugų prieinamumą medicininei reabilitacijai, o medicinos personalas pristatė naujos įrangos gydomuosius privalomumus.

Šis susitikimas su gyventojais - baigiamasis projekto 2-081 medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programoje.

Projekto asistentė

Veronika Kozlovienė

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė 2022-06-04 užbaigs  2014-2020 m.,  2-081 projekto  „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programą“.

Europos Sąjungą sudaro 28 valstybės - narės, kurios nusprendė palaipsniui susieti savo žinias, išteklius ir likimus. Kartu per daugiau nei 50 metų plėtros laikotarpį jos sukūrė stabilumo, demokratijos ir tvaraus vystymosi teritoriją, išlaikydamos kultūrinę įvairovę, toleranciją ir individualias laisves. Europos Sąjunga yra įsipareigojusi dalytis savo laimėjimais ir vertybėmis su šalimis ir tautomis už jos ribų.

Šis projektas yra kompleksinė programa, kurią sudaro du tarpusavyje susiję moduliai – fizinės medicinos bei reabilitacijos paslaugų gerinimo priemonės ir infrastruktūros, šioms paslaugoms teikti, sutvarkymas. Įgyvendintas projektas sudarys palankias sąlygas reabilitacijos paslaugų geresniam pasiekiamumui ir kokybei, pagerins gyvenimo kokybę Šilalės rajono gyventojams.

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos. Šilalės rajono ligoninės biudžetas projekte 653 550.50 Eur, iš jų 588 195,45 Eur finansuojama Europos Sąjungos.

Įgyvendinus projektą, Šilalės rajono ligoninėje modernizuotos Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydymo patalpos, kurių plotas 616,8 kv. m. Naujai įrengti masažo ir peloterapijos kabinetai, išplėstos ergo ir kineziterapijos patalpos. Kabinetai aprūpintos modernia medicinine įranga, padidintas medicinos infrastruktūros prieinamumas ne tik pacientams, pagerintos darbuotojų darbo sąlygos.

Prie pagrindinio ligoninės įėjimo įrengta šiuolaikiška neįgaliųjų rampa. Patalpose - neįgaliesiems pritaikyti higienos kambariai.

Sutvarkytas privažiavimo kelias ir aikštelė prie Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kurio bendras plotas 1038 kv. m.

Įsigyti 24 vnt medicinos įrangos, kuria taikomi naujausi reabilitacijos metodai, kurie anksčiau buvo nepasiekiami rajono gyventojams. Modernia reabilitacine įranga atliekamos sveikatinimo procedūros. Vertikalioje vandens vonioje  stuburo tempimo įranga, masažiniai purkštukai, atskiras keltuvas neįgaliesiems nusileisti į vandenį, čia pacientai atstatys kai kurias sutrikusias organizmo funkcijas. Lazerio terapijos aparatu  gydoma audinių kraujotaka. Fizkultūros salėje  stuburo tempimo įranga ir kt. įranga. Fizioterapijoje pastatytos naujos kušetės, nauji aparatai. Masažo kabinetuose modernūs masažo stalai, kabinetai apstatyti patogiais naujais baldais.

Projekto metu vyko konferencijos, mokomieji seminarai. Įvestas karantinas pakoregavo  susitikimus. Pirmoji partnerių tarptautinė konferencija „Pažangios technologijos socialiai reikšmingų ligų gydymui ir reabilitacijai“ vyko jau nuotoliniu būdu. II-ame etape Šilalės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos  skyriaus darbuotojai nuotoliniu būdu  dalyvavo dviejų dienų  tarptautiniame  mokomajame seminare „Nauja metodika ir metodai reabilitacijoje“. III-jame projekto etape VšĮ Šilalės rajono ligoninė organizavo ZOOM video konferencijų platformoje dviejų dienų tarptautinį – mokomajį seminarą „ Ūminių smegenų kraujotakos sutrikimų ir arterinės hipertenzijos diagnostika, profilaktika, reabilitacija“. IV-tu etapu  užbaigtas projektas baigiamąjama moksline-praktine konferencija „Laikmečio padiktuotos reabilitacijos aktualijos“. Konferencijose ir seminaruose kvalifikaciją kėlė ligoninėje gydantys gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojos, reabilitacijos skyriaus darbuotojai. Lankydami Lietuvos reabilitacijos įstaigas, kurios jau buvo užbaigusios panašius projektus, darbuotojai įgijo patirties, kvalifikacinių žinių. Šiuo projektu 12 Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojų pakėlė savo kvalifikaciją.

Siekiant teikti informaciją apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų profilaktiką ir gydymą, turinčius didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje  pravesti 18 susitikimų su rajono gyventojais kuriuose  dalyvavo 350 klausytojų. Paskaitų klausėsi ir gimnazijų moksleiviai ir darbuotojai kolektyvuose. Aplankytos buvo ir kelios seniūnijos. Organizuoti  8 „Sveikatos postai“, stengtasi juos įrengti kur judriausias žmonių praeinamumas. Jose apsilankantys tikrinosi arterinį kraujo spaudimą (AKS), arterinio kraujo įsotinimą deguonimi, konsultavosi apie atliekamas dabar ir nauja medicinine įranga teikiamas paslaugas reabilitacijoje.  Projekto darbo grupė teikė informacija visais etapais  apie 2-081 projekto įgyvendinimą, įsisavintas lėšas, atliktus ir baigtus darbus. Dalijo plakatus, lankstinukus.

Įgyvendintas projektas yra ilgalaikis ir skirtas ne tik 2-jų metų įgyvendinimui, bet ir neribotam laikui po projekto pabaigos.

Projekto asistentė 

Veronika Kozlovienė

 

 

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną projekto 2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ projektą pabaigė moksline-praktine konferencija „Laikmečio padiktuotos reabilitacijos aktualijos“.

Gegužės mėn. 31d., 10,00 val., restorane „Meldai“ rinkosi gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojos, kineziterapeutai ir kiti Fizinės medicinos ir reabilitacijoje dirbantys darbuotojai. Konferenciją atidarė Šilalės rajono ligoninės direktorius Osvaldas Šarmavičius. Pasidžiaugė įgyvendintu projektu, jo svarba rajono pacientams, kolektyvui. Padėkojo projekto vykdymo grupei. Apie projekto pradžią ir eigą kalbėjo projekto koordinatorius Alfonsas Motuzas. Apie projekto naudą rajono gyventojams kalbėjo Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Rytis Butkus.

Konferencijos temų įvairovė klausytojams suteikė žinių ir informacijos apie reabilitacijos galimybes.

Po karantino žmonės pakeitė gyvenimo būdą, atsiribojo nuo aplinkos, ko pasekoje laukiami psichikos sveikatos pablogėjimai visuomenėje, savižudybių bei psichikos sutrikimų skaičiaus padidėjimas. Visokeriopos asmens gerovės vien medikamentiniu gydymu pasveikti neįmanoma. Todėl būtini nemedikamentinės reabilitacijos gydymo būdai: psichoterapijos, kineziterapijos, ergo terapijos, masažo, natūralūs gamtiniai veiksniai ( mineraliniai vandenys, purvas, klimatas ir kt.) turintys teigiamos įtakos psichoemocinei, psichologinei ir psichosocialiniai būklei.

Nauji gydymo metodai ir reabilitacija leidžia prailginti pacientams sergantiems nervų ir raumenų ligomis savarankiško judėjimo laikotarpį, sumažinti sudėtingų kontraktūrų ir deformacijų dažnį, ilgiau išlaikyti funkciją ir pagerinti dalyvavimą visuose gyvenimo srityse.

Svarbią vietą reabilitacijos komandoje užima psichologo vaidmuo. Jis reikalingas ne tik nustatyti asmens sunkumus ir sutrikimus bet ir vertinti vidinius resursus bei stiprybes.

Didžiulis iššūkis žmonių sveikatai - nutukimo problema, kuri darosi vis aktualesnė.  Gyvensenos kasdiena, sveikatos dalykų mokymas, paciento instruktavimas bei daugiadisciplininų komandų ( šeimos gydytojo, psichologo, chirurgo, dietologo) sukūrimas tampa viena iš svarbiausių priemonių galinčių pagerinti nutukimo gydymo veiksmingumą.

Vienas didžiausių sveikatos sutrikimų - apatinės kūno dalies skausmas. Pasiteisino stuburo stabilizavimo pratimų, šiaurietiško ėjimo ir kineziterapijos vandenyje programa - sumažina asmenų jaučiančių lėtinį nespecifinį apatinė nugaros dalies skausmą, skausmo intensyvumą ir funkcinę negalią, pagerina juosmens stuburo dalies paslankumą. Visos trys programos padidina liemens raumenų statinę ištvermę. O aštuonių savaičių fizinių pratimų intervencija - veiksminga vyresnio amžiaus žmonių depresijos ir nerimo simptomams. Skausmas sumažėja taikant pratimus ir masažą kartu. Specialistai dirbantys su pacientais jaučiančiais apatinės nugaros dalies skausmą į kineziterapijos programą įtraukė liemens raumenų funkciją lavinančius pratimus, kadangi jie intensyviau sumažina pacientų jaučiančių apatinės nugaros dalies skausmą.

Išsėtinė sklerozė – ilgalaikė liga. Prie šio susirgimo skiriama kineziterapija- mažina funkcinius sutrikimus bei stabdo progresuojančią negalią, gerina gyvenimo kokybę, palaiko išsėtine skleroze sergančių pacientų funkcinė būklę.

Konferencijos darbas buvo vertinamas  anketa. Suvedus rezultatus  Visų 40-ties dalyvių  anketose konferencija įvertinta– 5 balas. 

Po paskaitų tiesioginį reabilitacijos skyriaus specialistų darbą su nauja įranga  konferencijos dalyviai stebėjo Šilalės rajono ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje.

Konferencijos dalyviams buvo išdalinti projekto lėšomis įsigyti suvenyrai: žingsniamačiai, sporto - dienos aktyvumo apyrankės, išmanieji laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisai, lankstinukai .

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos. Šilalės rajono ligoninės biudžetas projekte 653 550.50 Eur, iš jų 588 195.45 Eur finansuojama Europos Sąjungos.

Projekto asistentė 

Veronika Kozlovienė