Registratūra: (8 449) 74 340, +370 676 8706
Registratūra: (8 449) 74 340, +370 676 8706

LT-RU-2-081 “Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose”

2020 metų balandžio 15 dieną pasirašyta bendradarbiavimo sutartis "Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose" tarp VšĮ Šilalės rajono ligoninės ir Baltijsko centrinės rajono ligoninės (Kaliningradas).

Projekto Nr. LT-RU-2-081

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020-06-05 – 2022-06-04

Projekto tikslas:  pagerinti atkuriamojo gydymo paslaugų kokybę ir padidinti gyventojų, kuriems bus suteiktas atkuriamasis gydymas ir reabilitacija, skaičių tiek Baltijske, tiek Šilalėje.

Projekto įgyvendinimo metu VšĮ Šilalės rajono ligoninė:

  1. Pirks 68 vienetus medicininės įrangos;
  2. Modernizuos reabilitacijos paslaugų teikimo patalpas;
  3. Įrengs privažiavimo takus žmonėms su negalia;
  4. Sutvarkys privažiavimo kelius ligoninės pacientams;
  5. Perkvalifikuos ir kels medicinos personalo kvalifikacijos lygį;
  6. Bus organizuojami renginiai, skirti visuomenės sveikatos gyvensenos prevencijai bei populiarinimui.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo  per sieną programą. Bendra tarptautinio projekto vertė viršija 1 mln. Eurų., trukmė 24 mėn.

Ši informacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik VšĮ Šilalės rajono ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė http://eni-cbc.eu/lr/lt/
„EuropeAid“ interneto svetainė https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_en

     VšĮ Šilalės rajono ir Kaliningrado srities valstybinė biudžetinė įstaiga Baltijsko centrinė rajono ligoninės dalyvauja bendrame projekte „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“, kuris bus įgyvendintas per artimiausius 24 mėnesius. Jo metu Šilalės rajono ligoninėje bus atnaujintas fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, atnaujinta aparatūra, įrengta vertikali vonia, nutiesti takai neįgaliesiems, pagerintos darbo sąlygos darbuotojams. Vienas iš projekto tikslų - šviesti žmones, kad reikia rūpintis savo sveikata, todėl rugsėjo 26 d. Šilalės rajono Žemdirbių šventėje ligoninės specialistai renginio dalyviams suteikė galimybę pasitikrinti savo sveikatą ir atsakė į visus rūpimus klausimus. Artimiausiu metu tokios akcijos vyks ir kitose miesto vietose.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės direktorius

 Antanas Damulis

Spalio 1-2 dienomis nuotoliniu būdu vyko konferencija „Socialiai reikšmingų ligų gydymo ir reabilitacijos pažangiosios technologijos“ tarp Baltisko ir Šilalės. Jos metu gydytojai, medicinos darbuotojai, psichologai skaitė pranešimus įvairiomis temomis.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės reabilitologas Rytis Butkus skaitė pranešimą pavadinimu „Reabilitacijos vystymas – būtina medicinos dalis“, o psichologė Inna Viršilienė – „Būtini veiksniai užtikrinantys žmogaus gyvenimo kokybę“.

Konferencijos metu VšĮ Šilalės rajono ligoninės salėje dalyvavo 16 įstaigos darbuotojų.

  

Vykdant Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą LT-RU-081 „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ yra numatyti renginiai skirti visuomenės sveikos gyvensenos prevencijai ir populiarinimui.

Lapkričio 14 d. visas pasaulis minėjo Pasaulinę diabeto dieną. Diabetas lėtinė, sunki ir brangiai kainuojanti liga, sukelianti sunkias komplikacijas, daranti žalą šeimoms, valstybėms ir visam pasauliui.

Nors COVID-19  karantinas apribojo daryti  gausesnius susitikimus. Su diabetinės pėdos kabineto, slaugytoja diabetologe, organizavome „sveikatos postą“ kuriame buvo matuojamas gliukozės kiekis kraujyje, aiškinami  sergančiųjų cukriniu diabetu mitybos terapijos principai, siekiant skleisti kuo plačiau informaciją  apie mitybą sergant ne tik cukriniu diabetu bet ir kovojant su antsvoriu, arterinės hipertenzijos padariniais.

Nuosekli ir nuolatinė mitybos terapija, gyvensenos keitimas ir naujų mitybos įpročių formavimas, sumažinus greitai įsisavinamų ir didelio glikemijos indekso angliavandenių kiekį maiste, ribojant perdirbtus maisto produktus, valgant namuose pagamintą maistą ir pasirenkant tinkamas angliavandenių, riebalų ir baltymų porcijas, bei individualų sveikos mitybos modelį yra veiksmingas būdas kontroliuoti glikemijos svyravimus, ypač glikemiją po valgio, koreguoti svorį ir mažinti širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnius. Toks mitybos modelis, kuris būtų lankstus, atitiktų lūkesčius, galimybes, maisto pasirinkimą, padėtų ilgiau išlaikyti pasirinktą mitybos režimą, kad veiksmingiau gerėtų sveikata ir gyvenimo kokybė.

 

 

Veronika Kozlovienė

VšĮ Šilalės rajono ligoninės slaugos administratorė

2020 m. gruodžio 8 d. VšĮ Šilalės rajono ligoninėje buvo pasirašyta statybos rangos sutartis su UAB „Minestas“, kuri statybos darbus pradės ateinančių metų sausio 4 d..

Sutartyje numatomas darbų terminas – 10 mėnesių, per kuriuos bus atnaujintas Šilalės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, įrengta vertikali vonia – baseinas.

 

 

 

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo įgyvendinimo II-ajį etapą.

Vyksta susitikimai su visuomene propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą. Vienas iš susitikimų, internetinėje Teams platformoje, įvyko vasario 23 d. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje. Minint Pasaulinę su vėžiu dieną, paskaitą „Onkologija: profilaktika ir gydymas“ skaitė Šilalės rajono ligoninės gydytojas geriatras Aly Abau Amra ir projekto medicinos vadybininkė Sandra Sodytė. Paskaitos pabaigoje organizuota viktorina. Į klausimus atsakę moksleiviai buvo apdovanoti suvenyrais. Paskaitose dalyvavo 22 III gimnazijos klasės ir 16 IV gimnazijos klasės  moksleivių.

 Plakatai ir lankstinukai perduoti gimnazijos administracijai, kurie pasibaigus karantino laikotarpiui bus išdalinti moksleiviams.

 

      

Veronika Kozlovienė,

VšĮ Šilalės rajono ligoninė Slaugos administratorė

Vykdant Lietuvos – Rusijos bendradarbiavimo per sieną Programos projektą LT-RU-2-081 „ -Medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ skaitomos paskaitos, susijusios su ligomis, turinčiomis didžiausią įtaką mirtingumui Rusijos federacijoje ir Lietuvoje, taip pat sveikos gyvensenos propagavimu.

 Projekto medicinos vadybininkė Sandra Sodytė kartu su vaikų ligų gydytoja gastroenterologe  Julija Ožemlauskiene š.m. kovo 24 d., skaitė paskaitą „Viršsvoris ir nutukimas“  Šilalės rajono Kvėdarnos    K. Jauniaus  gimnazijos moksleiviams. Paskaitoje dalyvavo 2 grupės -  40 moksleivių. Gydytoja pasitelkusi vaizdines priemones, išsamiai papasakojo apie nesveiką mitybą ir mažą fizinį aktyvumą -  pagrindinius rizikos faktorius visame pasaulyje, pateikė praktines sveikos mitybos rekomendacijas.

Baigiant paskaitą, gydytoja pateikė  vieną dažniausiai cituojamų Vinstono Čerčilio posakių: „ Sėkmė – tai žingsniavimas nuo vienos nesėkmės prie kitos, neprarandant entuziazmo“. Vinstonas Čerčilis pabrėžė, kad svarbu užbaigti kiekvieną, net ir patį mažiausią, darbą ir nepasiduoti, jei ne viskas pasiseka iš pirmo karto. Vertinga kiekvieną nesėkmę priimti kaip gyvenimo siunčiamą pamoką ir judėti toliau savų tikslų link.

Pasibaigus paskaitai, buvo suorganizuota viktorina. Teisingai atsakiusieji  į viktorinos klausimus buvo apdovanoti projekto prizais, moksleiviams įteikti plakatai   ir lankstinukai.