Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

LT-RU-2-081 “Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose”

2020 metų balandžio 15 dieną pasirašyta bendradarbiavimo sutartis "Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose" tarp VšĮ Šilalės rajono ligoninės ir Baltijsko centrinės rajono ligoninės (Kaliningradas).

Projekto Nr. LT-RU-2-081

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020-06-05 – 2022-06-04

Projekto tikslas:  pagerinti atkuriamojo gydymo paslaugų kokybę ir padidinti gyventojų, kuriems bus suteiktas atkuriamasis gydymas ir reabilitacija, skaičių tiek Baltijske, tiek Šilalėje.

Projekto įgyvendinimo metu VšĮ Šilalės rajono ligoninė:

  1. Pirks 68 vienetus medicininės įrangos;
  2. Modernizuos reabilitacijos paslaugų teikimo patalpas;
  3. Įrengs privažiavimo takus žmonėms su negalia;
  4. Sutvarkys privažiavimo kelius ligoninės pacientams;
  5. Perkvalifikuos ir kels medicinos personalo kvalifikacijos lygį;
  6. Bus organizuojami renginiai, skirti visuomenės sveikatos gyvensenos prevencijai bei populiarinimui.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo  per sieną programą. Bendra tarptautinio projekto vertė viršija 1 mln. Eurų., trukmė 24 mėn.

Ši informacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik VšĮ Šilalės rajono ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė http://eni-cbc.eu/lr/lt/
„EuropeAid“ interneto svetainė https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_en

   

 VšĮ Šilalės rajono ir Kaliningrado srities valstybinė biudžetinė įstaiga Baltijsko centrinė rajono ligoninės dalyvauja bendrame projekte „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“, kuris bus įgyvendintas per artimiausius 24 mėnesius. Jo metu Šilalės rajono ligoninėje bus atnaujintas fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, atnaujinta aparatūra, įrengta vertikali vonia, nutiesti takai neįgaliesiems, pagerintos darbo sąlygos darbuotojams. Vienas iš projekto tikslų - šviesti žmones, kad reikia rūpintis savo sveikata, todėl rugsėjo 26 d. Šilalės rajono Žemdirbių šventėje ligoninės specialistai renginio dalyviams suteikė galimybę pasitikrinti savo sveikatą ir atsakė į visus rūpimus klausimus. Artimiausiu metu tokios akcijos vyks ir kitose miesto vietose.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės direktorius

 Antanas Damulis

Spalio 1-2 dienomis nuotoliniu būdu vyko konferencija „Socialiai reikšmingų ligų gydymo ir reabilitacijos pažangiosios technologijos“ tarp Baltisko ir Šilalės. Jos metu gydytojai, medicinos darbuotojai, psichologai skaitė pranešimus įvairiomis temomis.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės reabilitologas Rytis Butkus skaitė pranešimą pavadinimu „Reabilitacijos vystymas – būtina medicinos dalis“, o psichologė Inna Viršilienė – „Būtini veiksniai užtikrinantys žmogaus gyvenimo kokybę“.

Konferencijos metu VšĮ Šilalės rajono ligoninės salėje dalyvavo 16 įstaigos darbuotojų.

  

Vykdant Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą LT-RU-081 „Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ yra numatyti renginiai skirti visuomenės sveikos gyvensenos prevencijai ir populiarinimui.

Lapkričio 14 d. visas pasaulis minėjo Pasaulinę diabeto dieną. Diabetas lėtinė, sunki ir brangiai kainuojanti liga, sukelianti sunkias komplikacijas, daranti žalą šeimoms, valstybėms ir visam pasauliui.

Nors COVID-19  karantinas apribojo daryti  gausesnius susitikimus. Su diabetinės pėdos kabineto, slaugytoja diabetologe, organizavome „sveikatos postą“ kuriame buvo matuojamas gliukozės kiekis kraujyje, aiškinami  sergančiųjų cukriniu diabetu mitybos terapijos principai, siekiant skleisti kuo plačiau informaciją  apie mitybą sergant ne tik cukriniu diabetu bet ir kovojant su antsvoriu, arterinės hipertenzijos padariniais.

Nuosekli ir nuolatinė mitybos terapija, gyvensenos keitimas ir naujų mitybos įpročių formavimas, sumažinus greitai įsisavinamų ir didelio glikemijos indekso angliavandenių kiekį maiste, ribojant perdirbtus maisto produktus, valgant namuose pagamintą maistą ir pasirenkant tinkamas angliavandenių, riebalų ir baltymų porcijas, bei individualų sveikos mitybos modelį yra veiksmingas būdas kontroliuoti glikemijos svyravimus, ypač glikemiją po valgio, koreguoti svorį ir mažinti širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnius. Toks mitybos modelis, kuris būtų lankstus, atitiktų lūkesčius, galimybes, maisto pasirinkimą, padėtų ilgiau išlaikyti pasirinktą mitybos režimą, kad veiksmingiau gerėtų sveikata ir gyvenimo kokybė.

 

 

Veronika Kozlovienė

VšĮ Šilalės rajono ligoninės slaugos administratorė

2020 m. gruodžio 8 d. VšĮ Šilalės rajono ligoninėje buvo pasirašyta statybos rangos sutartis su UAB „Minestas“, kuri statybos darbus pradės ateinančių metų sausio 4 d..

Sutartyje numatomas darbų terminas – 10 mėnesių, per kuriuos bus atnaujintas Šilalės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, įrengta vertikali vonia – baseinas.

 

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo įgyvendinimo II-ajį etapą.

Vyksta susitikimai su visuomene propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą. Vienas iš susitikimų, internetinėje Teams platformoje, įvyko vasario 23 d. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje. Minint Pasaulinę su vėžiu dieną, paskaitą „Onkologija: profilaktika ir gydymas“ skaitė Šilalės rajono ligoninės gydytojas geriatras Aly Abau Amra ir projekto medicinos vadybininkė Sandra Sodytė. Paskaitos pabaigoje organizuota viktorina. Į klausimus atsakę moksleiviai buvo apdovanoti suvenyrais. Paskaitose dalyvavo 22 III gimnazijos klasės ir 16 IV gimnazijos klasės  moksleivių.

Plakatai ir lankstinukai perduoti gimnazijos administracijai, kurie pasibaigus karantino laikotarpiui bus išdalinti moksleiviams.

      

Veronika Kozlovienė,

VšĮ Šilalės rajono ligoninė Slaugos administratorė

Vykdant Lietuvos – Rusijos bendradarbiavimo per sieną Programos projektą LT-RU-2-081 „ -Medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ skaitomos paskaitos, susijusios su ligomis, turinčiomis didžiausią įtaką mirtingumui Rusijos federacijoje ir Lietuvoje, taip pat sveikos gyvensenos propagavimu.

 Projekto medicinos vadybininkė Sandra Sodytė kartu su vaikų ligų gydytoja gastroenterologe  Julija Ožemlauskiene š.m. kovo 24 d., skaitė paskaitą „Viršsvoris ir nutukimas“  Šilalės rajono Kvėdarnos    K. Jauniaus  gimnazijos moksleiviams. Paskaitoje dalyvavo 2 grupės -  40 moksleivių. Gydytoja pasitelkusi vaizdines priemones, išsamiai papasakojo apie nesveiką mitybą ir mažą fizinį aktyvumą -  pagrindinius rizikos faktorius visame pasaulyje, pateikė praktines sveikos mitybos rekomendacijas.

Baigiant paskaitą, gydytoja pateikė  vieną dažniausiai cituojamų Vinstono Čerčilio posakių: „ Sėkmė – tai žingsniavimas nuo vienos nesėkmės prie kitos, neprarandant entuziazmo“. Vinstonas Čerčilis pabrėžė, kad svarbu užbaigti kiekvieną, net ir patį mažiausią, darbą ir nepasiduoti, jei ne viskas pasiseka iš pirmo karto. Vertinga kiekvieną nesėkmę priimti kaip gyvenimo siunčiamą pamoką ir judėti toliau savų tikslų link.

Pasibaigus paskaitai, buvo suorganizuota viktorina. Teisingai atsakiusieji  į viktorinos klausimus buvo apdovanoti projekto prizais, moksleiviams įteikti plakatai   ir lankstinukai.

 

   

Vykdant Lietuvos – Rusijos bendradarbiavimo per sieną Programos projektą LT-RU-2-081 „Medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuos“ projekto partnerė Baltijsko ligoninė suorganizavo tarptautinį mokomąjį - seminarą tema „Nauji metodai ir metodikos reabilitacijoje“ bei vedė paskaitas apie magneto, elektroterapiją, smūginės bangos terapiją, šalčioterapiją terapiją  ir kt. Baltijsko federalinio Imanuelio Kanto universiteto aukščiausios kvalifikacijos dėstytoja Natalija Vasiljevna Pėčėrnaja skaitė paskaitas įvairiomis temomis.

Nuotoliniu būdu paskaitoje dalyvavo Šilalės ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojai: gydytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutė, fizioterapijos specialistės. Seminaras truko dvi dienas (balandžio 22-23 d.). Dalyviai įvertino seminarą ir pildė anketas. Taip pat, dalyviams buvo išduoti tarptautiniai sertifikatai.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

   

 

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo II-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene, propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą.

Balandžio 27 d. Šilalės savivaldybės bibliotekos ir Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ darbuotojai nuotoliniu būdu dalyvavo paskaitoje „Sveikos mitybos principai“, kurią skaitė gydytoja psichologė – psichoterapeutė Inna Viršilienė. Paskaitos pabaigoje medicinos vadybininkė Sandra Sodytė suorganizavo  viktoriną. Teisingai atsakiusiems į užduotus klausimus buvo skirti suvenyrai, kurie kartu su plakatais ir lankstinukais perduoti į įstaigas. Paskaitose dalyvavo 48 darbuotojai.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

  

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo II-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą.

Balandžio 27 d. prie pirminės sveikatos priežiūros centro, UAB „Šeimos praktika“ ir UAB „Medicina practica“ įėjimo buvo įrengtas „Sveikatos postas“, kuriame fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojos pacientams buvo  matuojamas kraujo spaudimas, ūgs, svoris, bei teikė informaciją apie mūsų ligoninėje  įgyvendinamą tarptautinį projektą. Taip pat, buvo dalinami lankstinukai apie sveiką gyvenimo būdą, ligų profilaktiką, viršsvorio reguliavimą.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

  

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo II-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene, propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą. 

Gegužės 19 d. aikštėje prie Šilalės rajono savivaldybės pastato iš tolo matomas  užrašas „Sveikatos postas“ ir mėlynais chalatais apsirengę medikai,  skatino praeivius prieiti arčiau, sužinoti kraujo spaudimą,  kraujo prisotinimą deguonimi, pasidomėti apie įgyvendinamą projektą. Tuo labiau, kad šalia – skverelyje baltavo palapinės, vyko prekeivių mugė.

Informacija apie vykdomą medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą Baltijsko ir Šilalės miestuose su praeiviais dalinosi projekto techninis vadovas A.Motuzas ir projekto medicinos vadybininkė S. Sodytė.

Įpusėjus rekonstravimo darbams patalpose, kuriose bus teikiamos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos: naujai įrengti vandens procedūrų kabinetai, montuojama povandeninio masažo vonia, purvo-parafino paruošimo įrenginys. Fizioterapijos kabinetai pasipildys naujai įsigytais, šiuolaikiniais fizioterapijos aparatais. Tai reiškia, kad ligoninės darbuotojai pacientams galės suteikti kokybiškas medicinines paslaugas modernia medicinine įranga  atnaujintose patalpose.

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

  

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo II-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene, propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą. 

Š.m. gegužės 20 d. projekto darbo grupė organizavo susitikimus su Šilalės rajono Žadeikių ir Traksėdžio  kaimo bendruomenėmis.

 Susitikimas su Žadeikių seniūnijos  žmonėmis vyko 10 val. bendruomenės namuose į kuriuos šiltai pakvietė Žadeikių seniūnas Faustas Meiženis. Susirinkusiems 17 klausytojų psichologė-psichoterapeutė Inna Viršilienė skaitė paskaitą „Žalingų įpročių atsisakymas“.  Pasitelkusi vaizdines priemones, psichologė papasakojo, kaip  padėti žmogui, įsiraizgiusiam į priklausomybės pinkles.

Šilalės rajono Traksėdžio seniūnijoje paskaita vyko 14 val.,  dalyvavo 25 klausytojai, lektorė Inna Viršilienė  skaitė tą pačią paskaitą „Žalingų įpročių atsisakymas“. Klausytojai uždavė papildomus klausimus, kaip elgtis tėvams kai vaikas priklausomas nuo kompiuterio, kaip įžvelgti pirmuosius priklausomybių žalingiems įpročiams simptomus. Abiejų paskaitų pabaigoje buvo suorganizuota  viktorina. Teisingai atsakiusieji  į viktorinos klausimus buvo apdovanoti projekto prizais.

Taip pat, prizų buvo dalinami lankstinukai,-  informuojantys apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų profilaktiką ir gydymą.

 

                                                                                                            Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

    

 

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninėje įgyvendina 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo  per sieną programos projektą LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“.

Baigėsi II-asis įgyvendinimo etapas. Per šį etapą susitikimai vyko nuotoliniu būdu „Teams“ platformoje su Šilalės Simono Gaudėšiaus, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijų III-IV klasių moksleiviais. Geriatras Aly Abou Amra ir gydytoja gastroenterologė Julija Ožemliauskienė skaitė paskaitas „Onkologija: reabilitacija ir profilaktika“ ir „Viršsvoris ir nutukimas“.  Nuotoliniu būdu paskaitų klausėsi ir Šilalės savivaldybės bibliotekos, Šilalės lopšelio/darželio „Žiogelis“ darbuotojai ir tėveliai. Jiems paskaitą „Sveikos mitybos principai“ skaitė gydytoja psichologė-psichoterapeutė Inna Viršilienė.

Gegužės pradžioje, kuomet buvo atlaisvintas karantinas,   Šilalės rajono seniūnijų Žadeikių ir Traksėdžio gyventojams paskaitą „Žalingų įpročių atsisakymas“ gyvai skaitė gydytoja psichologė - psichoterapeutė Inna Viršilienė.

Visos paskaitos buvo užbaigiamos viktorinomis, kurių metu teisingai atsakiusieji buvo apdovanojami prizais: žingsniamačiais, sporto dienos aktyvumo apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisais (nuotoliniu būdu vykusių paskaitų prizai, plakatai ir lankstinukai buvo perduodami įstaigų administracijai).

Šilalės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojai nuotoliniu būdu dalyvavo projekto partnerių, Baltijsko centrinės ligoninės organizuojamame dviejų dienų seminare „Nauji metodai reabilitacijoje“. Darbuotojams buvo išduoti sertifikatai.

Taip pat per šį etapą buvo  suorganizuoti du „Sveikatos postai“, kuriuose  praeiviams buvo suteikta informacija apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų profilaktiką ir gydymą, turinčias didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje. Lankytojams dalijami lankstinukai,  atliekami gyvybinių funkcijų rodiklių tyrimai: arterinio kraujo spaudimas (AKS) matavimas, arterinio kraujo įsotinimo deguonimi nustatymas, kūno temperatūros matavimas, atliekami antropometriniai matavimai.

Darbo grupės atstovai teikė informaciją apie vykdomus projekto renovacijos darbus patalpose, numatomą įsigyti modernią, šiuolaikinę medicininę įrangą, dėl kurios ligoninės darbuotojai pacientams galės suteikti kokybiškas medicinines paslaugas.

 

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje įgyvendinamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ pradėjo III-ajį įgyvendinimo etapą. Toliau vyksta susitikimai su visuomene, propaguojant medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą.

Š.m. birželio 29 d. projekto darbo grupė organizavo paskaitą „Fizinis aktyvumas“  su Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungos dalyviais ir Šilalės rajono socialinių paslaugų namų gyventojais bei darbuotojais.

Paskaita „Fizinis aktyvumas“ su Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungos dalyviais vyko 10 val. įstaigos konferencijų salėje, dalyvavo 17 dalyvių. Paskaita su Šilalės rajono socialinių paslaugų namų gyventojais ir darbuotojais vyko 11 val., stadione.

Paskaitą vedė kineziterapeutė Reda Vaškienė. Pradžioje kineziterapeutė apibūdino fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos svarbą, kuri stiprina ir tobulina organizmo rezervines galimybes, padeda žmogui išlikti sveikam, žvaliam, energingam nepaisant amžiaus, lyties ir fizinių galimybių. Po to visi dalyviai buvo skatinami pasimankštinti.  Paskaitos pabaigoje aktyviausieji buvo apdovanoti projekto prizais.

Taip pat, buvo dalinami lankstinukai, kurie gyventojams suteikė naudingų žinių apie fizinį aktyvumą, sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų profilaktiką ir gydymą.

 

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė 

    

   

 

Įgyvendinant Viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ III – ąjį etapą, toliau organizuojami susitikimai su gyventojais.

Liepos 14 d. Šilalės rajono Laukuvos miestelio gyventojai turėjo progos apsilankyti prie turgelio įrengtame „Sveikatos poste“, kuriame ligoninės medikai teikė  informaciją apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų  turinčių didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje, profilaktiką ir gydymą, taip pat dalino lankstinukus. Norintiesiems  buvo atliekami gyvybinių funkcijų rodiklių tyrimai: arterinio kraujo spaudimo (AKS) matavimas, arterinio kraujo įsotinimo deguonimi nustatymas, kūno temperatūros matavimas, atliekami antropometriniai matavimai.

Darbo grupės atstovai teikė informaciją apie vykdomus projekto renovacinius remonto darbus patalpose, numatomą įsigyti modernią, šiuolaikinę medicininę įrangą, dėl to pacientams, ligoninės darbuotojai galės suteikti kokybiškas medicinines paslaugas.

 

Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

    

 

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“  III-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Rugsėjo 28 d. Šilalės rajono savivaldybės kultūros centre, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilalės rajono bendrijos  nariai turėjo progos klausytis psichologės-psichiatrės Innos Viršilienės paskaitos apie „Arterinę hipertenzija“ tema „Arterinė hipertenzija, jos pasekmės ir profilaktika“. Susitikimo metu buvo kalbama apie arterinės hipertenzijos simptomus ir kai simptomai nepasireiškia, kaip teisingai išmatuoti  kraujo spaudimą, kokia arterinės hipertenzijos profilaktika. Paskaitos metu Į klausimus, kuriuos teikė klausytojai, gydytoja atsakė išsamiai nurodydamas išeitis ir pasekmes.

Paskaita baigėsi klausimų viktorina, kurios metu teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais: žingsniamačiais, sporto - dienos aktyvumo apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, fizinio aktyvumo kontrolės prietaisais.

Plakatai „Arterinė hipertenzija, jos pasekmės ir profilaktika“ perduoti bendrijos pirmininkei, lankstinukai, kuriuose informacija apie ligų profilaktiką ir gydymą  išdalinti dalyviams.

  Veronika Kozlovienė,

Projekto asistentė

   

Viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė įgyvendinama 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo   per sieną programos projekto LT-RU-2-081 „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“  III-ąjį  etapą, toliau organizuoja  susitikimus  su  rajono gyventojais.

Spalio 4 d. Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro lankytojai ir į repeticijas ateinantys saviveiklininkai turėjo progą sudalyvauti „Sveikatos poste“. Centro vestibiulyje ryškus  stendas informavo apie vykdomą projektą ir medicininės pagalbos prieinamumo ir kokybės gerinimo programą Baltijsko ir Šilalės miestuose. Ligoninės medikai teikė informaciją apie sveiko gyvenimo būdo standartus, ligų turinčių didžiausią įtaką mirtingumui Lietuvoje. Projekto darbo grupės atstovai informavo apie vykdomus projekto renovacijos remonto atliktus darbus patalpose, nupirktą medicininę įrangą, dėl ko pacientams, ligoninės darbuotojai galės suteikti kokybiškas medicinines reabilitacijos paslaugas.

Poste dalinami lankstinukai su informacija apie ligų profilaktiką ir gydymą. Norintiems atliekami gyvybinių funkcijų tyrimų rodikliai: arterinio kraujo spaudimo (AKS) matavimas, arterinio kraujo įsotinimo deguonimi nustatymas , kūno temperatūros matavimas, atliekami antropometriniai matavimai.

Projekto asistentė

 Veronika Kozlovienė