Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

Šilalės rajono ligoninėje naujas endoskopas

Džiugi žinia: VšĮ Šilalės rajono ligoninė, vykdydama sveikatos priežiūros paslaugų modernizavimo programą, kurią dalinai finansavo Šilalės rajono savivaldybė, įsigijo naują endoskopinę sistemą ir jau nuo rugsėjo mėnesio pradžios įstaigos gydytojai endokopuotojai Romualdas Titovas ir Julija Ožemlauskienė šiuo nauju aparatu atlieka virškinamojo trakto endoskopinius tyrimus bei diagnozuoja virškinimo organų ligas: skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, gastroezofaginio refliukso ligą, lėtinį gastritą ir duodenitą, skrandžio polipus, priešvėžines ir onkologines ligas.

Pasak medikų, dirbant su nauja endoskopine įranga, be įprasto vaizdo, gaunamo naudojant baltą šviesą, galima dirbti optinio ir skaitmeninio stebėjimo režimu, kai naudojama siauro spektro šviesos juosta bei sužadinta šviesa. Šie režimai leidžia išryškinti kontrastą tarp gleivinės ir kraujagyslių, kas yra svarbu ankstyvai vėžinių ligų diagnostikai, leidžia tiksliau parinkti vietą, iš kurios reikia paimti gleivinės gabalėlius tyrimui. Geresnis apžiūrėjimas, naudojant optines skaitmenines technologijas, turi įtakos tikslesnei diagnostikai bei efektyvesniam gydymui. Tai svarbu tiek gydytojams, tiek pacientams.

 Paklausus, kuo gi nauja įranga pranašesnė už anksčiau buvusią, dienos chirurgijos skyriaus vedėjas, gydytojas R. Titovas sako, kad visų pirma vaizdų raiška. „Galiu išsamiai apžiūrėti visus pakitimus, vaizdai išsaugomi, todėl prireikus, galima stebėti, kas, pavyzdžiui, pasikeitė ar ne per pastaruosius metus. Anksčiau tokių galimybių neturėjome. Tai itin svarbu, kalbant apie onkologines ligas ir ankstyvą jų diagnostiką. Įtardami ligą turime visas galimybes paimti mėginius, o gavę rezultatus spręsti apie tolesnį gydymą. Vienintelis gydytojo endoskopuotojo tikslas - nepakenkiant ligoniui tiksliai ir greitai nustatyti diagnozę“.

Endoskopuotoja Julija Ožemlauskienė baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą 2019 metais. Gydytoja džiaugiasi, kad įsigytas naujausios kartos endoskopas Šilalės ligoninėje, nenusileidžia savo diagnostinėmis galimybėmis universitetinių klinikų aparatūrai.

Gydytoja Julija Ožemlauskienė diagnostinius endoskopinius tyrimus atlieka ne tik suaugusiems, bet kada tikrai to reikia, diagnozės patikslinimui – ir vaikams. Tiems pacientams, kurie turi padidintą jautrumą, baimę, psichinę negalią yra galimybė šį tyrimą atlikti taikant sedaciją (ši informacija turėtų būti nurodyta šeimos gydytojo siuntime). Siekiant užtikrinti saugų ir kokybišką tokio tyrimo atlikimą, reikalingas komandinis darbas: procedūros metu gydytojas anesteziologas, intensyvios terapijos slaugytoja užtikrina ne tik komfortišką paciento būseną, bet ir visų gyvybinių funkcijų veiklą procedūros metu.

Prieš atvykstant FEGDS tikslinga įsigyti ureazės testą, jeigu pacientas nevartoja rūgštingumą mažinančių vaistų, nes populiacijoje sparčiai daugėja užsikrėtusių Helicobacter pylori. Infekuotumas šia bakterija ryškėja su gastrointestinaline simptomatika, požymis kada reikia ją gydyto antibakteriškai. Jeigu pacientas vartoja skrandžio rūgštingumą mažinančius vaistus prieš endoskopinį tyrimą tikslingiau atlikti imunoglobulinus su titrais iš kraujo serumo H. Pylori infekcijos patvirtinimui.

Atvykstant pas gydytoją būtina turėti šeimos gydytojo išduotą siuntimą endoskopuotojui EFGDS diagnostinio tyrimo atlikimui.

Registruotis iš anksto registratūros tel. (8 449) 74 340.      

VšĮ Šilalės rajono ligoninės direktorius

Antanas Damulis