Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

Reguliarios patikros padeda laiku aptikti ikivėžinius gimdos kaklelio pakitimus

Pagrįstų rekomendacijų, kaip dažnai reikėtų tikrintis gimdą ir kiaušides, nėra, bet gydytojai akušeriai - ginekologai pataria atlikti tyrimus kas metus. Ši praktika paremta tuo, kad vieneri metai – ne toks ilgas laiko tarpas, per kurį galėtų atsirasti reikšmingi pokyčiai.

Gimdos kaklelio vėžys – viena dažniausiai diagnozuojamų moterų piktybinių ligų. Ji užima trečią vietą tarp moterų lytinių organų navikų ir yra trečia pagal dažnumą moterų mirties nuo vėžio priežastis po krūties ir plaučių vėžio pasaulyje.

Gimdos kaklelio prevencinė programa (skirta 25 – 60 metų amžiaus moterims) – sumažinti Lietuvos moterų sergamumą gimdos kaklelio piktybiniais navikais ir mirtingumą nuo jų, aptinkant moteris, sergančias ikivėžinėmis gimdos kaklelio ligomis. Tai leidžia išgydyti ikivėžines gimdos kaklelio ligas ir taip užkirsti kelią galimybei iš jų išsivystyti gimdos kaklelio vėžiui.

VšĮ Šilalės rajono ligoninėje ambulatoriniame – konsultaciniame skyriuje pacientes konsultuoja onkoginekologė: konsultuoja moteris, turinčias gimdos kaklelio patologiją, atlieka kolposkopinį, ultragarsinį tyrimą.. Registracija telefonu. (8 449) 74 340 arba esveikata.lt. Atvykstant būtinas šeimos gydytojo siuntimas.

 

VšĮ Šilalės rajono ligoninės administracija