Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

Kokios terapijos rūšys ir paslaugos yra suteikiamos Šilalės rajono ligoninėje vaikams, kurie turi specialiųjų poreikių?

Šiais laikais, daugėjant vaikų su specialiaisiais poreikiais, auga ir pagalbos būdų bei gydymo metodų, kurie gali jiems padėti poreikis, keliami nauji iššūkiai sveikatos priežiūros specialistams. Džiugu, kad norint gauti kompleksinę pagalbą savo vaikui – sveikatinimo terapijas galima rasti ir Šilalės rajono ligoninėje.

Mūsų ligoninėje teikiamos vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslauga. Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus specialistai padeda vaikams, kurie turi judamojo - atramos aparato pažeidimų, kvėpavimo sistemos, odos,  ausų, nosies, gerklės ligų. Ambulatorinėje reabilitacijoje darbas organizuojamas komandos principu. Su ligoniuku dirba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, slaugytojas, masažuotojas, socialinis darbuotojas, medicinos psichologas. Vienos iš labiausiai mėgiamų vaikų ambulatorinės reabilitacijos paslaugų yra kineziterapija, haloterapija, fizioterapija, masažas, ergoterapija, hidroterapija.

Be ambulatorinės reabilitacijos paslaugų, ligoninėje teikiama ir vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslauga. Vėlgi, tai specialistų komandos teikiamos ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, užtikrinančios ankstyvą vaikų raidos sutrikimų nustatymą, ankstyvą kompleksinę pagalbą raidos sutrikimų ar jų rizikos veiksnių turintiems vaikams, jų tėvams ar kitiems vaiko atstovams pagal įstatymą.
Minėtosios paslaugos teikiamos vaikams iki 7 metų, o vaikams iki 4 metų jos teikiamos prioritetine tvarka.  Paslaugas teikia specialistų komanda, kurią sudaro: gydytojas, turintis socialinio pediatro sertifikatą, medicinos psichologas, logoterapeutas, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas ir slaugytoja. Kalbant apie terapijas, arba gydymo metodus – jie išties įvairūs. Galime pasiūlyti ir gydomąją mankštą, ir klasikinę kineziterapiją, ir klasikinį masažą, judesių raidos tyrimą, padėties terapiją, kompensacinės technikos taikymą, prieškalbinių bei kalbos įgūdžių tyrimą bei lavinimą, maitinimo terapiją, grupinius logoterapijos užsiėmimus, individualius  kalbos korekcijos užsiėmimus, tėvų mokymą, raidos, elgesio, motinos ir vaiko santykių įvertinimą, žaidimo terapiją, elgesio korekciją, psichologinį individualų ir šeimos konsultavimą, juk tėveliai auginantys specialiųjų poreikių turinčius vaikus yra išties pažeidžiami ir yra daug dalykų, kuriuos mes turime ir galime su jais aptarti.

Dažniausiai tėveliai į mūsų vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnybą kreipiasi tuomet, kai jų vaikučiai  yra su raidos sutrikimų rizika (neišnešiotumas, gimdymo trauma, naujagimių maitinimo sutrikimai, naujagimių raumenų tonuso sutrikimai, chromosominės ir genetinės ligos, įgimtos CNS vystymosi ligos, medžiagų apykaitos ligos, aklumas, prikurtimas), turi raidos problemų (judėjimo sutrikimas, kalbos, bendravimo sutrikimai, raidos sutrikimas ar atsilikimas, maitinimo sutrikimai, mišrūs raidos sutrikimai), turi elgesio problemų (probleminis elgesys, hiperaktyvumas, dirglumas, agresyvumas, sunkus atsiskyrimas nuo tėvų…), turi emocinių problemų, miego sutrikimų.

Tiek vaikų ambulatorinės reabilitacijos paslaugos, tiek  vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugos yra nemokamos, tai yra, jas apmoka Teritorinės ligonių kasos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Detaliau, kaip šias paslaugas gauti, galite paskaityti ligoninės tinklapyje https://www.silalesligonine.lt

Beje, turiu pasakyti, kad jau darome žingsnius ir planuojame teikti dar keletą naujų, Teritorinių ligonių kasų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų apmokamų paslaugų vaikams ir paaugliams, tačiau šiai dienai, leiskite man išlaikyti mažą paslapties šydą.

 

Su geriausiais linkėjimais.

Pagarbiai

Šilalės rajono ligoninės l.e.p. direktorius pavaduotoja medicinai

Inna Viršilienė