Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

Kokie Šilalės ligoninei buvo 2022 – ieji?

Sėkmingai susidorojus su medikus varginusia pandemine situacija, šiais metais Šilalės ligoninė galėjo šiek tiek ramiau atsikvėpti, grįžti prie įprasto darbo ritmo ir imtis naujų iššūkių. Ligoninėje suteiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų skaičius vėl auga. Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje per 11 šių metų mėnesių apsilankė 41 112  pacientų, į priėmimo – skubios pagalbos skyrių kreipėsi  5366 pacientai.

Ligoninės stacionaro aktyvaus gydymo skyriuose (Bendrosios terapijos, Pediatrijos)  stacionarizuoti ir gydyti 973 pacientai. Dienos chirurgijos skyriuje 161 pacientui teiktos dienos chirurgijos paslaugos. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje pacientų lovos užpildytos 100%, vidutiniškai čia gydosi apie 50 pacientų.

Šiemet buvo pilnai įgyvendintas ir užbaigtas “Medicininių paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimo programa Baltijsko ir Šilalės miestuose“ projektas. Įsisavinta daugiau nei puse milijono lėšų. Atnaujintas Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, įrengta vertikali vonia, įsigyta 24 naujų medicinos prietaisų. Prie pagrindinio ligoninės įėjimo įrengta šiuolaikiška neįgaliųjų rampa, patalpose - neįgaliesiems pritaikyti higienos kambariai. Sutvarkytas privažiavimo kelias ir aikštelė prie Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus.

Į Šilalės rajono ligoninę noriai atvyksta dirbti jauni specialistai, vien per šiuos metus prie gydytojų – specialistų komandos prisijungė 8 gydytojai – medicinos gydytojai, skubios medicinos gydytojas, neurologė, kardiologas, chirurgas, vidaus ligų gydytojai, urologas, otalaringologas. Džiaugiamės, kad pacientų laukimo eilės pas mus yra gerokai trumpesnės nei kitose gydymo įstaigose ir pacientai medicininę pagalbą gali gauti greitai ir kokybiškai.

Nuolat ieškome būdų taupyti elektros energiją. Ant ligoninės stogo įrengta 129, 9 kW fotovoltinė saulės elektrinė, kuri leis per metus sutaupyti ne vieną tūkstantį eurų ir taip mažinti įstaigos išlaidas. Priimtas sprendimas sekančiais metais sumontuoti ir kitas energijos taupymo priemones.

Kylant paslaugų skaičiui, kyla ir gydytojų, bei slaugytojų atlyginimai. Palyginus 2021 ir 2022 metus, gydytojų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 9,4 proc, o slaugytojų – 6,2 proc.

Šie metai mūsų kolektyvui buvo įsimintini dar ir tuo, kad kovo mėnesį Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vyresniajai slaugytojai Laimai Bernotienei įteiktas savivaldybės Auksinės gilės apdovanojimas, o liepos mėnesį pediatrijos skyriaus vedėjai, ilgametei vaikų ligų gydytojai Janina Kuraitienė suteiktas  garbingas Lietuvos gydytojų sąjungos garbės nario titulas.

Džiaugiamės, kad mūsų siūlymu Vokietijos piliečiui, filantropui Kondrad Bastian suteiktas Šilalės garbės piliečio vardas už ilgametę humanitarinę pagalbą Šilalės rajono gydymo, globos, religinėms įstaigoms ir organizacijoms. Spalio mėnesį oficialiame Ligoninės 70 – mečiui skirtame  renginyje šį apdovanojimą ir pažymėjimą K. Bastian įteikė pats Šilalės meras.

Visus metus Ligoninė dirbo sėkmingai (pelningai). Įgyvendinti projektai ir išsikelti tikslai, augantis teikiamų kokybiškų paslaugų skaičius, stiprus, savo darbu tikintis personalas ir nauji perspektyvūs darbuotojai leidžia tikėti, kad ligoninės perspektyvos yra tikrai geros.

Administracija